Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2013
Date:
May 29 - Jul 14, 2013
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em (Jun 30, 2013)
Buy-in:
$235
Prize:
$310,270
Entries:
1,633
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | Paulo Rink | $59,029 | — | — | |
2nd | Robert Nemeskeri-Kiss | $36,453 | — | — | |
3rd | Joseph Clark | $23,990 | — | — | |
4th | Paul Balzano | $17,294 | — | — | |
5th | Luc Huynh | $12,659 | — | — | |
6th | Roland Harrison | $9,401 | — | — | |
7th | Anthony Zinno | $7,080 | — | — | |
8th | John Locarni | $5,404 | — | — | |
9th | Jaki Knelsen | $4,179 | — | — | |
10th | Randall Bonnett | $3,285 | — | — | |
11th | John William | $3,285 | — | — | |
12th | Dylan Hortin | $3,285 | — | — | |
13th | Kim Findura | $2,618 | — | — | |
14th | Polina Kalinichenko | $2,618 | — | — | |
15th | Ray Foley | $2,618 | — | — | |
16th | Didier Morissonneau | $2,112 | — | — | |
17th | Mark Jones | $2,112 | — | — | |
18th | Ian Gavlick | $2,112 | — | — | |
19th | Shaine Afzal | $1,725 | — | — | |
20th | Harold Isip | $1,725 | — | — | |
21st | Joseph Chapman | $1,725 | — | — | |
22nd | Scott Vetter | $1,725 | — | — | |
23rd | Richard Jackson | $1,725 | — | — | |
24th | Krishna Chandra | $1,725 | — | — | |
25th | Prasanna Balakrishnan | $1,725 | — | — | |
26th | Kip Jones | $1,725 | — | — | |
27th | Charlie Defresne | $1,725 | — | — | |
28th | Joshua Duchscherer | $1,424 | — | — | |
29th | Yvonne McQuillan | $1,424 | — | — | |
30th | Kambiz Zamani | $1,424 | — | — | |
31st | Rodrigo Pires | $1,424 | — | — | |
32nd | Justin Kotula | $1,424 | — | — | |
33rd | Milan Dragic | $1,424 | — | — | |
34th | Benjamin Pascua | $1,424 | — | — | |
35th | Satrya Teja | $1,424 | — | — | |
36th | Wendy Benecke | $1,424 | — | — | |
37th | Chad Fowler | $1,191 | — | — | |
38th | Cynthia May | $1,191 | — | — | |
39th | Gunter Wagner | $1,191 | — | — | |
40th | Jason Farkas | $1,191 | — | — | |
41st | Michael Ziegler | $1,191 | — | — | |
42nd | LaVonne Joyce | $1,191 | — | — | |
43rd | Jimmy Guinet | $1,191 | — | — | |
44th | Jonathan Luckett | $1,191 | — | — | |
45th | Clayton Ruff | $1,191 | — | — | |
46th | Jeffrey Coffee | $1,011 | — | — | |
47th | Velda Ruff | $1,011 | — | — | |
48th | Mike Kim | $1,011 | — | — | |
49th | Paul Juma | $1,011 | — | — | |
50th | Marc Tokushige | $1,011 | — | — | |
51st | William Emerson | $1,011 | — | — | |
52nd | Andrea Mcnew | $1,011 | — | — | |
53rd | Jonathan Weekes | $1,011 | — | — | |
54th | Christopher Cannon | $1,011 | — | — | |
55th | Skender Alicka | $868 | — | — | |
56th | Daniel Hayden | $868 | — | — | |
57th | Clifford Schauble | $868 | — | — | |
58th | Guillaume Ferrer | $868 | — | — | |
59th | Stanley Yanovak | $868 | — | — | |
60th | James Parker | $868 | — | — | |
61st | Rolf Weisshaupt | $868 | — | — | |
62nd | Joshua Padilla | $868 | — | — | |
63rd | Gianluca Rullo | $868 | — | — | |
64th | Ron Stanley | $757 | — | — | |
65th | Paul Miller | $757 | — | — | |
66th | Charles Anderson | $757 | — | — | |
67th | Martin King | $757 | — | — | |
68th | Thomas Sica | $757 | — | — | |
69th | Andrew Shannon | $757 | — | — | |
70th | Cosimo Farinola | $757 | — | — | |
71st | Patrick Lanahan | $757 | — | — | |
72nd | Michael Frazee | $757 | — | — | |
73rd | Karim Vegas | $667 | — | — | |
74th | Jorge Lay | $667 | — | — | |
75th | Lindsay Jones | $667 | — | — | |
76th | Julie Anna Cornelius | $667 | — | — | |
77th | Scott Thach | $667 | — | — | |
78th | Tolga Gesli | $667 | — | — | |
79th | Kevin Choe | $667 | — | — | |
80th | Lawrence Tobin | $667 | — | — | |
81st | Jeff Legrand | $667 | — | — | |
82nd | Raul Morales | $592 | — | — | |
83rd | Shawn Marston | $592 | — | — | |
84th | Michael Palmer | $592 | — | — | |
85th | Theanne Sargeant | $592 | — | — | |
86th | Christopher Good | $592 | — | — | |
87th | Christopher Hendrichs | $592 | — | — | |
88th | Michael Gray | $592 | — | — | |
89th | Rafael Juliano | $592 | — | — | |
90th | Christopher Simone | $592 | — | — | |
91st | Mark Johns | $536 | — | — | |
92nd | Shaun Stage | $536 | — | — | |
93rd | Brendan Clasby | $536 | — | — | |
94th | Travis Disley | $536 | — | — | |
95th | Dorothy Hector | $536 | — | — | |
96th | Scott Henry | $536 | — | — | |
97th | John Paradise | $536 | — | — | |
98th | Alessandro Pizzolotto | $536 | — | — | |
99th | Stuart Bagri | $536 | — | — | |
100th | Adam Alleman | $484 | — | — | |
101st | Claudia Budro | $484 | — | — | |
102nd | Patrick Evrard | $484 | — | — | |
103rd | Reza Yazdi | $484 | — | — | |
104th | Moses Saquing | $484 | — | — | |
105th | Allen Simon | $484 | — | — | |
106th | Catherine Whidden | $484 | — | — | |
107th | Jerome Moon | $484 | — | — | |
108th | Robert Potter | $484 | — | — | |
109th | Robert Gaoing | $484 | — | — | |
110th | Orion Gallagher | $484 | — | — | |
111th | Rafael Boff | $484 | — | — | |
112th | Robert Vaghefi | $484 | — | — | |
113th | Debra Fouts | $484 | — | — | |
114th | Zachary Urton | $484 | — | — | |
115th | Jackson Vanderpool | $484 | — | — | |
116th | John Zimmerman | $484 | — | — | |
117th | Ronnie McMillan | $484 | — | — | |
118th | Jason Zimmerman | $446 | — | — | |
119th | Akash Malik | $446 | — | — | |
120th | Hanh Mai | $446 | — | — | |
121st | Joseph Stevens | $446 | — | — | |
122nd | Bill Long | $446 | — | — | |
123rd | Katrina Holyoke | $446 | — | — | |
124th | Steven Tysinger | $446 | — | — | |
125th | Amber Chatwin | $446 | — | — | |
126th | James "The Blender" Sileo | $446 | — | — | |
127th | Travis Burch | $446 | — | — | |
128th | Ducksin "David" Jong | $446 | — | — | |
129th | Espy Enriquez | $446 | — | — | |
130th | Joshua Weiss | $446 | — | — | |
131st | Sean Shah | $446 | — | — | |
132nd | Cristian Schwinden | $446 | — | — | |
133rd | Nico Frenn | $446 | — | — | |
134th | Jerry Hamilton | $446 | — | — | |
135th | Pavel Zuev | $446 | — | — | |
136th | Jonathan Wilcox | $446 | — | — | |
137th | Michelle Pereira | $446 | — | — | |
138th | Jim Pak | $446 | — | — | |
139th | Sharrol Segal | $446 | — | — | |
140th | Ricky Anttila | $446 | — | — | |
141st | Virgil Werner | $446 | — | — | |
142nd | Edwin Marzan | $446 | — | — | |
143rd | Sufi Ahmad | $446 | — | — | |
144th | Aymeric Monello | $446 | — | — | |
145th | Michael Finnigan | $409 | — | — | |
146th | Jonathan Stark | $409 | — | — | |
147th | Jeffrey Schulz | $409 | — | — | |
148th | Assad Sawaya | $409 | — | — | |
149th | John Armas | $409 | — | — | |
150th | Clyde Chase | $409 | — | — | |
151st | Odette Tremblay | $409 | — | — | |
152nd | Robert Brickman | $409 | — | — | |
153rd | Jay Hong | $409 | — | — | |
154th | Troy Janisch | $409 | — | — | |
155th | Kevin Williams | $409 | — | — | |
156th | Mark Ellerbe | $409 | — | — | |
157th | Jonathon Massanari | $409 | — | — | |
158th | Michelle Keller | $409 | — | — | |
159th | Maria Savulescu | $409 | — | — | |
160th | Robert Chow | $409 | — | — | |
161st | Kevin O'Donnell | $409 | — | — | |
162nd | Graham Reid | $409 | — | — | |
163rd | Barbel Schroder | $409 | — | — | |
164th | Tamara Bremner | $409 | — | — | |
165th | Phillip Mathias | $409 | — | — | |
166th | David Krieger | $409 | — | — | |
167th | Brian Pinkus | $409 | — | — | |
168th | Max Jones | $409 | — | — | |
169th | Dena Leath | $409 | — | — | |
170th | Thomas Fleeger | $409 | — | — | |
171st | Benjamin Kramer | $409 | — | — |