Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2015
Date:
May 27 - Jul 14, 2015
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em 3PM (Jun 14, 2015)
Buy-in:
$235
Prize:
$230,470
Entries:
1,213
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | Lyscott Durant | $40,919 | — | — | |
2nd | Joshua Turner | $25,352 | — | — | |
3rd | Michael Reisman | $18,606 | — | — | |
4th | James Hall | $14,059 | — | — | |
5th | Randall Smith | $10,728 | — | — | |
6th | Michael Durand | $8,258 | — | — | |
7th | Haralambos Saridis | $6,430 | — | — | |
8th | Paul Heathcote | $5,066 | — | — | |
9th | Randy Pfeifer | $4,038 | — | — | |
10th | Andrew Bulliard | $3,254 | — | — | |
11th | Min Kim | $3,254 | — | — | |
12th | Edilson Braga | $3,254 | — | — | |
13th | Guilherme Valim Rodrigues | $2,653 | — | — | |
14th | Thomas Moriguchi | $2,653 | — | — | |
15th | Neil Patel | $2,653 | — | — | |
16th | Abraham Beddaoui | $2,187 | — | — | |
17th | Lyubomir Yomov | $2,187 | — | — | |
18th | Shane Raikes | $2,187 | — | — | |
19th | Leon Norton | $1,823 | — | — | |
20th | Carlos Calveiro | $1,823 | — | — | |
21st | Unknown Player | $1,823 | — | — | |
22nd | Michael Giardina | $1,535 | — | — | |
23rd | Ann Gove | $1,535 | — | — | |
24th | Justin Smith | $1,535 | — | — | |
25th | Randy Burstein | $1,307 | — | — | |
26th | Karen Carney | $1,307 | — | — | |
27th | Matthew Weber | $1,307 | — | — | |
28th | Farhintaj Bonyadi | $1,125 | — | — | |
29th | Cristian Barrera | $1,125 | — | — | |
30th | Joshua Teno | $1,125 | — | — | |
31st | Chulin Mo | $977 | — | — | |
32nd | Binh Nguyen | $977 | — | — | |
33rd | Erkan Karakas | $977 | — | — | |
34th | Renante Guiao | $860 | — | — | |
35th | Michael Smith | $860 | — | — | |
36th | Patricia Herron | $860 | — | — | |
37th | Dieke Simon Meyer | $763 | — | — | |
38th | John Hulett | $763 | — | — | |
39th | Jonathan Avne | $763 | — | — | |
40th | Richard Sadler | $763 | — | — | |
41st | Joshua Lay | $763 | — | — | |
42nd | Maurice Burks | $763 | — | — | |
43rd | Daniel Deveau | $763 | — | — | |
44th | Brett King | $763 | — | — | |
45th | Nir Ben-Yakir | $763 | — | — | |
46th | Jerrick Gumila | $684 | — | — | |
47th | Steven Comte | $684 | — | — | |
48th | David Pony | $684 | — | — | |
49th | Walter Gardner | $684 | — | — | |
50th | David Gibralter | $684 | — | — | |
51st | Dirk Anderson | $684 | — | — | |
52nd | Scott Munroe | $684 | — | — | |
53rd | Lee Downing | $684 | — | — | |
54th | Karen Black | $684 | — | — | |
55th | Joshua Kinard | $620 | — | — | |
56th | Eddy Asady | $620 | — | — | |
57th | Cory Willett | $620 | — | — | |
58th | Danny Woolard | $620 | — | — | |
59th | Zachary Carapetis | $620 | — | — | |
60th | Alan Lujan | $620 | — | — | |
61st | Peter Jaroslav | $620 | — | — | |
62nd | Martin Davidson | $620 | — | — | |
63rd | Derek Dowdell | $620 | — | — | |
64th | Farzad Tafti | $567 | — | — | |
65th | Charles Pyner | $567 | — | — | |
66th | Randy Williams | $567 | — | — | |
67th | Daniel Tremel | $567 | — | — | |
68th | Christopher Popescu | $567 | — | — | |
69th | Eric Worre | $567 | — | — | |
70th | Jorge Canada | $567 | — | — | |
71st | Jerry Gumila | $567 | — | — | |
72nd | Joe Mcgee | $567 | — | — | |
73rd | Peter Clark | $521 | — | — | |
74th | Mario Sequeira | $521 | — | — | |
75th | Amir Atabaki | $521 | — | — | |
76th | Lukas Bäumer | $521 | — | — | |
77th | Jason Chung | $521 | — | — | |
78th | Eugene Geoffrey | $521 | — | — | |
79th | Robert Dockery | $521 | — | — | |
80th | Deborah Levinson | $521 | — | — | |
81st | Paige Vandyne | $521 | — | — | |
82nd | Neelesh Kalani | $479 | — | — | |
83rd | Cosimo Farinola | $479 | — | — | |
84th | Anibal Pacheco | $479 | — | — | |
85th | Louis Georges Michel Vial | $479 | — | — | |
86th | Scott Drees | $479 | — | — | |
87th | Massimiliano Triches | $479 | — | — | |
88th | Nikolay Kolev | $479 | — | — | |
89th | John Dutchak | $479 | — | — | |
90th | Brandon Bybee | $479 | — | — | |
91st | Ronald Bibb | $440 | — | — | |
92nd | William Derrick | $440 | — | — | |
93rd | Doris Wagner | $440 | — | — | |
94th | John Liner | $440 | — | — | |
95th | Mark Fraser | $440 | — | — | |
96th | Assaf Markus | $440 | — | — | |
97th | Stephen Baker | $440 | — | — | |
98th | James Horne | $440 | — | — | |
99th | Michael Carroll | $440 | — | — | |
100th | Billy Seber | — | — | ||
101st | Patricia Wooley | $406 | — | — | |
102nd | James Frank | $406 | — | — | |
103rd | Christopher Marta | $406 | — | — | |
104th | Albert Tsai | $406 | — | — | |
105th | Malawai "Mallie" Hoyer | $406 | — | — | |
106th | Tim Weissen | $406 | — | — | |
107th | Rich Foydl | $406 | — | — | |
108th | Seunghyeong Son | $406 | — | — | |
109th | Joshua Jones | $373 | — | — | |
110th | Stephen Garguile | $373 | — | — | |
111th | James Kasin | $373 | — | — | |
112th | Morgan Litwin | $373 | — | — | |
113th | Darek Spring | $373 | — | — | |
114th | Daniel Rodriguez Martinez | $373 | — | — | |
115th | Vincent Petrino | $373 | — | — | |
116th | Frank Folino | $373 | — | — | |
117th | Graham Ellis | $373 | — | — | |
118th | Michael Sutter | $343 | — | — | |
119th | Leon Kunkel | $343 | — | — | |
120th | Ocia Langner | $343 | — | — | |
121st | Dat Nguyen | $343 | — | — | |
122nd | David Bernatz | $343 | — | — | |
123rd | Harold Yago | $343 | — | — | |
124th | Andrew Sprague | $343 | — | — | |
125th | Timothy Ulrich | $343 | — | — | |
126th | Peter Dailey | $343 | — | — | |
127th | Rajiv Khanna | $343 | — | — | |
128th | Timothy Stein | $343 | — | — | |
129th | Jessica Meir | $343 | — | — | |
130th | Frank Alpandinar | $343 | — | — | |
131st | Richard Fender | $343 | — | — | |
132nd | Ronnie Rogers | $343 | — | — | |
133rd | Jeremy Hopkins | $343 | — | — | |
134th | Frank Maggio | $343 | — | — | |
135th | Masaki Yokota | $343 | — | — |