Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2017
Date:
May 30 - Jul 17, 2017
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em - 2PM (Jun 10, 2017)
Buy-in:
$235
Prize:
$205,326
Entries:
1,098
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | Todd Rosenthal | $34,440 | — | — | |
2nd | Jorge Alba | $21,292 | — | — | |
3rd | Tuan "Tommy" Vu | $15,403 | — | — | |
4th | Murtaza Rizvi | $11,277 | — | — | |
5th | Carey "Bubba" Dukes | $8,356 | — | — | |
6th | Paul North | $6,268 | — | — | |
7th | Jason Renshaw | $4,761 | — | — | |
8th | Jason Sater | $3,661 | — | — | |
9th | Joseph Hebert | $2,851 | — | — | |
10th | Dan Barker | $2,250 | — | — | |
11th | Sheng Liu | $2,250 | — | — | |
12th | Mike Nelson | $2,250 | — | — | |
13th | Robert Mather | $1,798 | — | — | |
14th | Jason Jones | $1,798 | — | — | |
15th | Lawrence Lazar | $1,798 | — | — | |
16th | Michael Malm | $1,456 | — | — | |
17th | Tuan Tien | $1,456 | — | — | |
18th | Brian McKinney | $1,456 | — | — | |
19th | Marc Hauger | $1,195 | — | — | |
20th | James Salters | $1,195 | — | — | |
21st | Deborrah Wood | $1,195 | — | — | |
22nd | Brett Beck | $1,195 | — | — | |
23rd | Keith Arbogast | $1,195 | — | — | |
24th | Vincent Chung | $1,195 | — | — | |
25th | Daniel Schausberger | $1,195 | — | — | |
26th | Anthony Iacolino | $1,195 | — | — | |
27th | John Hort | $1,195 | — | — | |
28th | Rutherford Hayes | $994 | — | — | |
29th | Joseph Cond | $994 | — | — | |
30th | James Purdom | $994 | — | — | |
31st | Vinson Navarro | $994 | — | — | |
32nd | Gabriel Gordon | $994 | — | — | |
33rd | David Martin | $994 | — | — | |
34th | Carlos Loving | $994 | — | — | |
35th | Johnny Dai | $994 | — | — | |
36th | Kenneth Inouye | $994 | — | — | |
37th | Paula Montanaro | $839 | — | — | |
38th | Don Zewin | $839 | — | — | |
39th | Thomas LeClair | $839 | — | — | |
40th | Justin Wainscott | $839 | — | — | |
41st | Gregory Robberechts | $839 | — | — | |
42nd | Cody Brinn | $839 | — | — | |
43rd | David Linzel | $839 | — | — | |
44th | Unknown Player | $839 | — | — | |
45th | Maximo Martinez | $839 | — | — | |
46th | Peter Mott | $717 | — | — | |
47th | Ray Busley | $717 | — | — | |
48th | Mark Gershof | $717 | — | — | |
49th | Daniel Smith | $717 | — | — | |
50th | Mihai Barbu | $717 | — | — | |
51st | Andras Stumpf | $717 | — | — | |
52nd | Amir Moshiri-Azad | $717 | — | — | |
53rd | Ryan Nygren | $717 | — | — | |
54th | Scott Helms | $717 | — | — | |
55th | Benjamin Foster | $622 | — | — | |
56th | Richard Magee | $622 | — | — | |
57th | Carl Nece | $622 | — | — | |
58th | Brian Tom | $622 | — | — | |
59th | Dale Jones | $622 | — | — | |
60th | Terry Goff | $622 | — | — | |
61st | Kevin Visser | $622 | — | — | |
62nd | Laura Eisenberg | $622 | — | — | |
63rd | Thomas Fava | $622 | — | — | |
64th | Ebony Kenney | $548 | — | — | |
65th | Stanley Quinn | $548 | — | — | |
66th | Ying Tian | $548 | — | — | |
67th | Thomas Doussan | $548 | — | — | |
68th | Nicholas Glassman | $548 | — | — | |
69th | Dane Harnett | $548 | — | — | |
70th | Paul Gotay | $548 | — | — | |
71st | Eric Smith | $548 | — | — | |
72nd | Jacob Deschaine | $548 | — | — | |
73rd | Dana Marcolongo | $489 | — | — | |
74th | Stephen Friedrich | $489 | — | — | |
75th | Xiu-Xian Deng | $489 | — | — | |
76th | Cairo Kormann | $489 | — | — | |
77th | Brian Chanley | $489 | — | — | |
78th | Javid Javani | $489 | — | — | |
79th | Scott Jamison | $489 | — | — | |
80th | Guillermo Bonilla | $489 | — | — | |
81st | Mark Rosenfeld | $489 | — | — | |
82nd | James Toland | $443 | — | — | |
83rd | Vladimir Medvinsky | $443 | — | — | |
84th | Charles Tabor | $443 | — | — | |
85th | CJ Mucciaccio | $443 | — | — | |
86th | Richard Klein | $443 | — | — | |
87th | Louie Hillman | $443 | — | — | |
88th | Marcus Gurley | $443 | — | — | |
89th | Tanner Bibat | $443 | — | — | |
90th | Justin Geronsin | $443 | — | — | |
91st | Juan Lopez | $408 | — | — | |
92nd | John Servoss | $408 | — | — | |
93rd | James Basham | $408 | — | — | |
94th | Jonathan Ounjian | $408 | — | — | |
95th | Raul Smego | $408 | — | — | |
96th | Bachir Sakr | $408 | — | — | |
97th | Kenyon Blower | $408 | — | — | |
98th | William Flachsbart | $408 | — | — | |
99th | Trevor Bodenham | $408 | — | — | |
100th | Dallas Little | $381 | — | — | |
101st | Tami McAra | $381 | — | — | |
102nd | Mohit Ramchand | $381 | — | — | |
103rd | Melvin Lyon | $381 | — | — | |
104th | Kevin Labresh | $381 | — | — | |
105th | Luis Silva | $381 | — | — | |
106th | Colin McGuire | $381 | — | — | |
107th | Thomas Marvin | $381 | — | — | |
108th | Todd Bartlett | $381 | — | — | |
109th | Eric Nakache | $381 | — | — | |
110th | Chris Walker | $381 | — | — | |
111th | Elly Pony | $381 | — | — | |
112th | Joseph Caruso | $381 | — | — | |
113th | Bryant Richardi | $381 | — | — | |
114th | Keith Correll | $381 | — | — | |
115th | Robert Altman | $381 | — | — | |
116th | Charles Core | $381 | — | — | |
117th | Edison "The Machine" Shields | $381 | — | — | |
118th | Nick Jivkov | $381 | — | — | |
119th | Michael Masciola | $381 | — | — | |
120th | Jose Contreras | $381 | — | — | |
121st | Philip Beck | $381 | — | — | |
122nd | Volker Herglotz | $381 | — | — | |
123rd | Lynn Franklin | $381 | — | — | |
124th | Shavit Meyraz | $381 | — | — | |
125th | Marko Harjak | $381 | — | — | |
126th | Leonardo Marques Correa de Oliveira | $381 | — | — | |
127th | Linda Swears | $361 | — | — | |
128th | Joseph James | $361 | — | — | |
129th | Franck Francheteau | $361 | — | — | |
130th | Scott Turnbaugh | $361 | — | — | |
131st | Hussain Sajwani | $361 | — | — | |
132nd | Shigang Chang | $361 | — | — | |
133rd | Jeffrey Feta | $361 | — | — | |
134th | Chad Lacumsky | $361 | — | — | |
135th | Zachary Brock | $361 | — | — | |
136th | Stephen Skochko | $361 | — | — | |
137th | Jamey McKay | $361 | — | — | |
138th | Richard Manning | $361 | — | — | |
139th | Peter Schotte | $361 | — | — | |
140th | Jason Touchton | $361 | — | — | |
141st | Keith Kroeger | $361 | — | — | |
142nd | Christopher Alexander | $361 | — | — | |
143rd | Jay Engelhardt | $361 | — | — | |
144th | Jason Conley | $361 | — | — | |
145th | Joseph Deforca | $361 | — | — | |
146th | Phillip Lafeen | $361 | — | — | |
147th | Joseph Furtado | $361 | — | — | |
148th | Alexandru Julean | $361 | — | — | |
149th | Andrew Whetzel | $361 | — | — | |
150th | James Campbell | $361 | — | — | |
151st | Santiago Sonensein | $361 | — | — | |
152nd | Heather Williams | $361 | — | — | |
153rd | Yefim Karpilovskiy | $361 | — | — | |
154th | Hani Salibi | $348 | — | — | |
155th | Michael Goldfluss | $348 | — | — | |
156th | Cordula Nitschke | $348 | — | — | |
157th | David Fernandez | $348 | — | — | |
158th | Jeffrey Porter | $348 | — | — | |
159th | David Soble | $348 | — | — | |
160th | Steven Lemco | $348 | — | — | |
161st | Marc Raby | $348 | — | — | |
162nd | Farhintaj Bonyadi | $348 | — | — | |
163rd | Jonathan Hainen | $348 | — | — | |
164th | Simon Tabah | $348 | — | — | |
165th | Casey Carroll | $348 | — | — |