Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2017
Date:
May 30 - Jul 17, 2017
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em - 2PM (Jun 24, 2017)
Buy-in:
$235
Prize:
$184,943
Entries:
989
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | Ray Gollahon | $31,863 | — | — | |
2nd | Ebony Kenney | $19,687 | — | — | |
3rd | Wilfred Takushi | $14,202 | — | — | |
4th | Randall Kuwahara | $10,373 | — | — | |
5th | Domenico Scalamogna | $7,671 | — | — | |
6th | Wendy Bowers | $5,745 | — | — | |
7th | Chunlei Yuan | $4,358 | — | — | |
8th | David La Yu | $3,349 | — | — | |
9th | Chico Jones | $2,608 | — | — | |
10th | Jacob Naumann | $2,058 | — | — | |
11th | Wendy Wolf | $2,058 | — | — | |
12th | Tim Flanders | $2,058 | — | — | |
13th | Sean Bartlett | $1,646 | — | — | |
14th | Dylan Lambe | $1,646 | — | — | |
15th | Robin Vannucci | $1,646 | — | — | |
16th | Tyler Sumrall | $1,334 | — | — | |
17th | James Woods | $1,334 | — | — | |
18th | Pat Fleming | $1,334 | — | — | |
19th | Rickey Long | $1,097 | — | — | |
20th | Vaughn Paladin | $1,097 | — | — | |
21st | Brian Swinehart | $1,097 | — | — | |
22nd | David Sidler | $1,097 | — | — | |
23rd | William Mrochek | $1,097 | — | — | |
24th | Jonathan La | $1,097 | — | — | |
25th | Jorge Leon | $1,097 | — | — | |
26th | Matthew Johnson | $1,097 | — | — | |
27th | Austin Gates | $1,097 | — | — | |
28th | Waheed Feda | $915 | — | — | |
29th | Rudy "Cutkill" Constant | $915 | — | — | |
30th | Yannick Labattaglia | $915 | — | — | |
31st | Caroline Mccarter | $915 | — | — | |
32nd | Scott Lebedz | $915 | — | — | |
33rd | Axel Werner | $915 | — | — | |
34th | John Hanna | $915 | — | — | |
35th | Tuan Le | $915 | — | — | |
36th | David Dolak | $915 | — | — | |
37th | Jeffrey Shea | $773 | — | — | |
38th | Devin Volta | $773 | — | — | |
39th | Michael Almaleh | $773 | — | — | |
40th | Timothy Link | $773 | — | — | |
41st | Ricardo Kaoru Nakamura | $773 | — | — | |
42nd | Zack Kline | $773 | — | — | |
43rd | Gerhard Brimmers | $773 | — | — | |
44th | John Konrad | $773 | — | — | |
45th | Lawrence Furie | $773 | — | — | |
46th | Joanne Lewis | $664 | — | — | |
47th | Sarah Mclean | $664 | — | — | |
48th | Nathaniel Williams | $664 | — | — | |
49th | Romeo Vivo | $664 | — | — | |
50th | Damian Palafox | $664 | — | — | |
51st | "Anonymous" Unknown | $664 | — | — | |
52nd | Christopher Mackenzie | $664 | — | — | |
53rd | Simon Tse | $664 | — | — | |
54th | Russell Miller | $664 | — | — | |
55th | Jerome Saunders | $578 | — | — | |
56th | David Inselberg | $578 | — | — | |
57th | Johann Tiemann | $578 | — | — | |
58th | William Roche | $578 | — | — | |
59th | Gabriel Caseres | $578 | — | — | |
60th | Matias Otero | $578 | — | — | |
61st | Stewart Newman | $578 | — | — | |
62nd | Tal Ohana | $578 | — | — | |
63rd | Rolland Young | $578 | — | — | |
64th | Clifford Ellefson | $511 | — | — | |
65th | Hamid Feiz | $511 | — | — | |
66th | Mark Rosenfeld | $511 | — | — | |
67th | Thuy Beltran | $511 | — | — | |
68th | David Warga | $511 | — | — | |
69th | Benjamin Lefever | $511 | — | — | |
70th | Kevin Walshe | $511 | — | — | |
71st | David Hamilton | $511 | — | — | |
72nd | Fitzpatrick Gutierrez | $511 | — | — | |
73rd | Alexis Santiago | $458 | — | — | |
74th | Paul Berger | $458 | — | — | |
75th | Sean Hendrix | $458 | — | — | |
76th | Brian Miller | $458 | — | — | |
77th | Genevieve Gloutnez | $458 | — | — | |
78th | Michael Kechkaylo | $458 | — | — | |
79th | Mitch Vermeulen | $458 | — | — | |
80th | Brian Mace | $458 | — | — | |
81st | Peter Shashy | $458 | — | — | |
82nd | Sorrentino Dalessio | $417 | — | — | |
83rd | Douglas May | $417 | — | — | |
84th | Miralda Davoudi | $417 | — | — | |
85th | Yudong Yang | $417 | — | — | |
86th | Kwan Kong | $417 | — | — | |
87th | Kevin Orr | $417 | — | — | |
88th | James Harper | $417 | — | — | |
89th | Robert French | $417 | — | — | |
90th | Stephen Sallot | $417 | — | — | |
91st | Vartan Adjian | $386 | — | — | |
92nd | Kyle Rowland | $386 | — | — | |
93rd | Ronald Broughton | $386 | — | — | |
94th | James McClain | $386 | — | — | |
95th | Ali Fazeli | $386 | — | — | |
96th | Will Mitchell | $386 | — | — | |
97th | Ian Rolko | $386 | — | — | |
98th | Olvenso Savoie | $386 | — | — | |
99th | James Bomar | $386 | — | — | |
100th | George Mutashobya | $363 | — | — | |
101st | Troy Baker | $363 | — | — | |
102nd | Mark Shepherd | $363 | — | — | |
103rd | Brett Shreffler | $363 | — | — | |
104th | Neil Rodvold | $363 | — | — | |
105th | Gonzalo Araújo | $363 | — | — | |
106th | Antonio Augusto | $363 | — | — | |
107th | Julian Horan | $363 | — | — | |
108th | Cynthia Lenegar-Hood | $363 | — | — | |
109th | Nick Nadeau | $363 | — | — | |
110th | Jordan Diamond | $363 | — | — | |
111th | Oleg Baykov | $363 | — | — | |
112th | Steven Jow | $363 | — | — | |
113th | Z Stein | $363 | — | — | |
114th | Caryn Percifield | $363 | — | — | |
115th | Robin Glaysher | $363 | — | — | |
116th | Michael Lane | $363 | — | — | |
117th | Huong Lisenbee | $363 | — | — | |
118th | Roman Pavlyuk | $363 | — | — | |
119th | John Wasnock | $363 | — | — | |
120th | Theodore Bourg | $363 | — | — | |
121st | Joseph Matton | $363 | — | — | |
122nd | Chanda Beardall | $363 | — | — | |
123rd | Marinela Solis | $363 | — | — | |
124th | Jose F Mendoza | $363 | — | — | |
125th | Albert Morrow | $363 | — | — | |
126th | San Hon Pang | $363 | — | — | |
127th | Nicholas Caffey | $347 | — | — | |
128th | John Guasta | $347 | — | — | |
129th | Dwayne Miller | $347 | — | — | |
130th | John Vohs | $347 | — | — | |
131st | Gavin Guy | $347 | — | — | |
132nd | Graeme Cowie | $347 | — | — | |
133rd | Patrick McConaughy | $347 | — | — | |
134th | Michael Mueller | $347 | — | — | |
135th | Eric Moffett | $347 | — | — | |
136th | Joshua Soldati | $347 | — | — | |
137th | David Yoon | $347 | — | — | |
138th | Colin Morris | $347 | — | — | |
139th | Satya Gazula | $347 | — | — | |
140th | Dachang Zhang | $347 | — | — | |
141st | Yer Vang | $347 | — | — | |
142nd | Jozsef Kurta | $347 | — | — | |
143rd | Simon Philip | $347 | — | — | |
144th | Joseph Walsh | $347 | — | — | |
145th | Jacqueline Comings | $347 | — | — | |
146th | Erick Corsa | $347 | — | — | |
147th | William Walker | $347 | — | — | |
148th | Jason "Kicker" Seitz | $347 | — | — | |
149th | Mickael Athias | $347 | — | — |