Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2017
Date:
May 30 - Jul 17, 2017
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em - 2PM (Jun 27, 2017)
Buy-in:
$235
Prize:
$252,263
Entries:
1,349
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | Ariel Mantel | $40,120 | — | — | |
2nd | John Vicini | $24,811 | — | — | |
3rd | Anthony Astorga | $18,093 | — | — | |
4th | Anthony Ditomaso | $13,339 | — | — | |
5th | Colin Morris | $9,943 | — | — | |
6th | Charles Piaulet | $7,494 | — | — | |
7th | Kaspars Kazaks | $5,712 | — | — | |
8th | Nathan Drury | $4,404 | — | — | |
9th | Robert Angeleri | $3,435 | — | — | |
10th | Robert Elias | $2,710 | — | — | |
11th | Keith Correll | $2,710 | — | — | |
12th | Dustin Tragethon | $2,710 | — | — | |
13th | Jeffrey Silverstein | $2,164 | — | — | |
14th | Alexis Guerbois | $2,164 | — | — | |
15th | Artin Nazarian | $2,164 | — | — | |
16th | Samuel Vizza | $1,748 | — | — | |
17th | Gregory Brletich | $1,748 | — | — | |
18th | Donald Snow | $1,748 | — | — | |
19th | Amanda Harvey | $1,430 | — | — | |
20th | Paul Marwede | $1,430 | — | — | |
21st | Patrick Lawson | $1,430 | — | — | |
22nd | Daniel Dumont | $1,430 | — | — | |
23rd | John Ross | $1,430 | — | — | |
24th | Dan Moran | $1,430 | — | — | |
25th | Alexander Dombroff | $1,430 | — | — | |
26th | Mousa Helo | $1,430 | — | — | |
27th | Yingdi Wu | $1,430 | — | — | |
28th | Stephan Feuz | $1,184 | — | — | |
29th | Spurgle Fulcher | $1,184 | — | — | |
30th | Nathan Woodside | $1,184 | — | — | |
31st | Eduardo Arias | $1,184 | — | — | |
32nd | Linn Arbogast | $1,184 | — | — | |
33rd | Mario Oliveira Lacourt Neto | $1,184 | — | — | |
34th | Graham Dechter | $1,184 | — | — | |
35th | Donya Monroe | $1,184 | — | — | |
36th | Dennis Mabe | $1,184 | — | — | |
37th | Gregory Robbins | $992 | — | — | |
38th | Yacine Bouhraoua | $992 | — | — | |
39th | Bronson Tran | $992 | — | — | |
40th | Andrew Christopher "Andy" Hills | $992 | — | — | |
41st | Janet McNutt | $992 | — | — | |
42nd | Robert Rose | $992 | — | — | |
43rd | Timothy Fiedler | $992 | — | — | |
44th | Kathalyn Holz | $992 | — | — | |
45th | Juan Sosa | $992 | — | — | |
46th | Peter Crotty | $842 | — | — | |
47th | Roy Andrean | $842 | — | — | |
48th | Chris Bonita | $842 | — | — | |
49th | David Granstrom | $842 | — | — | |
50th | Gary Grossman | $842 | — | — | |
51st | John Strong | $842 | — | — | |
52nd | Jean-Luc Voyer | $842 | — | — | |
53rd | Fabrice Bayart | $842 | — | — | |
54th | Jay Sharon | $842 | — | — | |
55th | Jeffrey Naden | $724 | — | — | |
56th | Priscilla Lake | $724 | — | — | |
57th | Arnaldo Matos | $724 | — | — | |
58th | Man Wong | $724 | — | — | |
59th | Jonathon Sparks | $724 | — | — | |
60th | Heidi "Hyde" Sjogren | $724 | — | — | |
61st | Glenn Conticello | $724 | — | — | |
62nd | Michael Lee Hardenburg | $724 | — | — | |
63rd | Stephen Sutton | $724 | — | — | |
64th | Ireneusz Janus | $630 | — | — | |
65th | "Anonymous" Unknown | $630 | — | — | |
66th | Pia Jeppesen | $630 | — | — | |
67th | Michael Lawson | $630 | — | — | |
68th | Jacob Panzeri | $630 | — | — | |
69th | Michael Gross | $630 | — | — | |
70th | Kwang Chun Bae | $630 | — | — | |
71st | Fedor Khrapatin | $630 | — | — | |
72nd | Marc Spillman | $630 | — | — | |
73rd | Arthur Tamasi | $556 | — | — | |
74th | Vincent Wolrab | $556 | — | — | |
75th | Kenneth Parrish | $556 | — | — | |
76th | Traci Quinn | $556 | — | — | |
77th | Phillip LeBlanc | $556 | — | — | |
78th | Jason Starr | $556 | — | — | |
79th | Edgardo Rosario Figueroa | $556 | — | — | |
80th | Elliott Prince | $556 | — | — | |
81st | Alan Lujan | $556 | — | — | |
82nd | Stefan Fabian | $497 | — | — | |
83rd | Ryan Pringle | $497 | — | — | |
84th | Valerii Lubenets | $497 | — | — | |
85th | Matthew Martinez | $497 | — | — | |
86th | Brian Li | $497 | — | — | |
87th | Tyler Wilson | $497 | — | — | |
88th | Andy Wong | $497 | — | — | |
89th | Marc Korner | $497 | — | — | |
90th | Sergio Grosso | $497 | — | — | |
91st | Daniel Adams | $450 | — | — | |
92nd | John Dubard | $450 | — | — | |
93rd | Adam Haas | $450 | — | — | |
94th | Samuel Brown | $450 | — | — | |
95th | Justin Bernal | $450 | — | — | |
96th | Ralph Mcdesmond | $450 | — | — | |
97th | Ricardo Topete | $450 | — | — | |
98th | Pamela Neumann | $450 | — | — | |
99th | Sheryl Nurenberg | $450 | — | — | |
100th | Robert Morin | $413 | — | — | |
101st | Matthew Nawrocki | $413 | — | — | |
102nd | David Rauf | $413 | — | — | |
103rd | Christopher Hogue | $413 | — | — | |
104th | Frederic Fauchereau | $413 | — | — | |
105th | David Butler | $413 | — | — | |
106th | John Smith | $413 | — | — | |
107th | Michael Reinhardt | $413 | — | — | |
108th | Jörg Piepkorn | $413 | — | — | |
109th | Timothy Diederich | $413 | — | — | |
110th | Chee Cheong | $413 | — | — | |
111th | Antonio Machado | $413 | — | — | |
112th | Matthew Jobin | $413 | — | — | |
113th | Enrici Christophe | $413 | — | — | |
114th | Michael Guzzardi | $413 | — | — | |
115th | Orit Hadas | $413 | — | — | |
116th | Theodore Bourg | $413 | — | — | |
117th | Neil Elton Hyatt | $413 | — | — | |
118th | Richard Marting | $413 | — | — | |
119th | Hamilton Matthews | $413 | — | — | |
120th | Kenneth A Jones | $413 | — | — | |
121st | Darren Nelson | $413 | — | — | |
122nd | Robert Tarzwell | $413 | — | — | |
123rd | Lance Ha | $413 | — | — | |
124th | Daniel Turner | $413 | — | — | |
125th | Giovanni Cozza | $413 | — | — | |
126th | Mike Sorrentino | $413 | — | — | |
127th | Christopher Facette | $384 | — | — | |
128th | Greg Baird | $384 | — | — | |
129th | William Plitz | $384 | — | — | |
130th | Roger Moore | $384 | — | — | |
131st | Richard Giacomini | $384 | — | — | |
132nd | David Dolak | $384 | — | — | |
133rd | Mark Bright | $384 | — | — | |
134th | Thomas Walsh | $384 | — | — | |
135th | Bertrand Rosique | $384 | — | — | |
136th | Michael Younan | $384 | — | — | |
137th | Jeremy Halaska | $384 | — | — | |
138th | Greg Koutelidakis | $384 | — | — | |
139th | William Sheffield | $384 | — | — | |
140th | Andreas Ramadanis | $384 | — | — | |
141st | Nathan Gubieski | $384 | — | — | |
142nd | Thiago Grigoletti | $384 | — | — | |
143rd | George Dimatteo | $384 | — | — | |
144th | Cortney Butterfield | $384 | — | — | |
145th | Jesus Sanchez | $384 | — | — | |
146th | Susan Faber | $384 | — | — | |
147th | Barbara Spano | $384 | — | — | |
148th | Paul Sartanowicz | $384 | — | — | |
149th | Barry Kohout | $384 | — | — | |
150th | Suzie Thompson | $384 | — | — | |
151st | Dalton Still | $384 | — | — | |
152nd | Jane Howard | $384 | — | — | |
153rd | Matthew Green | $384 | — | — | |
154th | Dave Tragethon | $363 | — | — | |
155th | Richard Vasse | $363 | — | — | |
156th | Henry Simon | $363 | — | — | |
157th | Leslie Pendergraft | $363 | — | — | |
158th | Kenneth Jones | $363 | — | — | |
159th | Robert Ledebur | $363 | — | — | |
160th | Unknown Player | $363 | — | — | |
161st | Diego Martinez | $363 | — | — | |
162nd | Robert Macdonald | $363 | — | — | |
163rd | Bret Bowman | $363 | — | — | |
164th | Patrick Bernhardt | $363 | — | — | |
165th | Jennifer Avila | $363 | — | — | |
166th | Unknown Player | $363 | — | — | |
167th | Laurence Hughes | $363 | — | — | |
168th | Bradley Margo | $363 | — | — | |
169th | Christopher Lein | $363 | — | — | |
170th | Tal Ohana | $363 | — | — | |
171st | Anup Palod | $363 | — | — | |
172nd | Edgar Flores | $363 | — | — | |
173rd | Jordan Gaskill | $363 | — | — | |
174th | Johnnie Craig | $363 | — | — | |
175th | Chet Sickle | $363 | — | — | |
176th | Curtis Hase | $363 | — | — | |
177th | Jacob Arguello | $363 | — | — | |
178th | Jean Luc Adam | $363 | — | — | |
179th | Parag Segan | $363 | — | — | |
180th | Wayne Digiulio | $363 | — | — | |
181st | Jason Liang | $347 | — | — | |
182nd | Douglas Hall | $347 | — | — | |
183rd | Evan Wallack | $347 | — | — | |
184th | Jesus Cardona | $347 | — | — | |
185th | Bradley Groves | $347 | — | — | |
186th | Hugo Perez | $347 | — | — | |
187th | Brian Fuchs | $347 | — | — | |
188th | Lucas Campbell | $347 | — | — | |
189th | Ralph Metzler | $347 | — | — | |
190th | Manoel Assuncao Ferreira Gomes Filho | $347 | — | — | |
191st | Ralph Atwood | $347 | — | — | |
192nd | Istvan Rozsa | $347 | — | — | |
193rd | Frank Kelly | $347 | — | — | |
194th | James Smith | $347 | — | — | |
195th | Fernando Akyo Konishi | $347 | — | — | |
196th | Robert Balla | $347 | — | — | |
197th | Marco Kudla | $347 | — | — | |
198th | Michael Klatt | $347 | — | — | |
199th | Gianluca Petrano | $347 | — | — | |
200th | Jonathan Kyriakides | $347 | — | — | |
201st | Adam Teasdale | $347 | — | — | |
202nd | Michael McFadden | $347 | — | — | |
203rd | Stuart Rabin | $347 | — | — |