Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2017
Date:
May 30 - Jul 17, 2017
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em - 2PM (Jun 28, 2017)
Buy-in:
$235
Prize:
$227,018
Entries:
1,214
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | Estevan Ramirez | $37,087 | — | — | |
2nd | Smith Collins | $22,926 | — | — | |
3rd | Keith Morgan | $16,678 | — | — | |
4th | Ludovic Lebeault | $12,270 | — | — | |
5th | Sonia Bohorquez | $9,129 | — | — | |
6th | Donald Wilson | $6,871 | — | — | |
7th | Joseph Mirabile | $5,232 | — | — | |
8th | Wallid Dahoud | $4,030 | — | — | |
9th | Philippe Lefrancois | $3,142 | — | — | |
10th | Mark Bowersock | $2,479 | — | — | |
11th | Jason Mounts | $2,479 | — | — | |
12th | Dirk Luenzer | $2,479 | — | — | |
13th | David Walters | $1,980 | — | — | |
14th | Michele Martino | $1,980 | — | — | |
15th | Marc Spillman | $1,980 | — | — | |
16th | Stefan Fabian | $1,601 | — | — | |
17th | Gabriel Muzzio | $1,601 | — | — | |
18th | Alan Franklin | $1,601 | — | — | |
19th | Wallace Jordan | $1,311 | — | — | |
20th | Raphael Stephane Escobedo | $1,311 | — | — | |
21st | Ehab Nekhela | $1,311 | — | — | |
22nd | Jorge Corral | $1,311 | — | — | |
23rd | Joseph Grusel | $1,311 | — | — | |
24th | Patrick Gunraj | $1,311 | — | — | |
25th | Shaun Zammit | $1,311 | — | — | |
26th | Aaron Corson | $1,311 | — | — | |
27th | Huiling Wu | $1,311 | — | — | |
28th | Duane Maltz | $1,087 | — | — | |
29th | Matthew Ramsey | $1,087 | — | — | |
30th | Tuan Vuong | $1,087 | — | — | |
31st | Joseph Mattingly | $1,087 | — | — | |
32nd | Zlatko Cirovic | $1,087 | — | — | |
33rd | Eric Gibbons | $1,087 | — | — | |
34th | James Johnson | $1,087 | — | — | |
35th | Patricia Chambers | $1,087 | — | — | |
36th | Daniel Rowse | $1,087 | — | — | |
37th | Katsushi Yoshida | $912 | — | — | |
38th | Jake Didonato | $912 | — | — | |
39th | Thanh Tran | $912 | — | — | |
40th | Chris Marano | $912 | — | — | |
41st | Zachary Hess | $912 | — | — | |
42nd | David Haines | $912 | — | — | |
43rd | Stephen Atchison | $912 | — | — | |
44th | Neil Kershaw | $912 | — | — | |
45th | Szabolcs Pleizer | $912 | — | — | |
46th | Raed Kurdi | $776 | — | — | |
47th | Chris McCormack | $776 | — | — | |
48th | Robert Graeter | $776 | — | — | |
49th | Geoffrey Lang | $776 | — | — | |
50th | Marc Korner | $776 | — | — | |
51st | Paulo Amaral Souza | $776 | — | — | |
52nd | Gary Otake | $776 | — | — | |
53rd | Pedro Baptista | $776 | — | — | |
54th | Péter Kamarás | $776 | — | — | |
55th | Joseph Caruso | $669 | — | — | |
56th | Philip Sasko | $669 | — | — | |
57th | Frank Fernandez | $669 | — | — | |
58th | Mark Peterson | $669 | — | — | |
59th | Daniel Pickard | $669 | — | — | |
60th | Gregory Vogelsong | $669 | — | — | |
61st | Scott Gusba | $669 | — | — | |
62nd | William Latta | $669 | — | — | |
63rd | Richard Washinsky | $669 | — | — | |
64th | Jonathan Marzorati | $584 | — | — | |
65th | Conrad Co | $584 | — | — | |
66th | Jennifer Printz | $584 | — | — | |
67th | Nicholas Colvin | $584 | — | — | |
68th | Marvin Lewis | $584 | — | — | |
69th | Kristi Smith | $584 | — | — | |
70th | Chris Bonita | $584 | — | — | |
71st | Ravi Shan | $584 | — | — | |
72nd | Juergen Bachmann | $584 | — | — | |
73rd | Philippe Rousseaux | $517 | — | — | |
74th | Kevin Davis | $517 | — | — | |
75th | John Song | $517 | — | — | |
76th | David Tuchman | $517 | — | — | |
77th | Pierre Cassivi | $517 | — | — | |
78th | Damon Sita | $517 | — | — | |
79th | Janet Dages | $517 | — | — | |
80th | Russell Sartin | $517 | — | — | |
81st | Julian Black | $517 | — | — | |
82nd | Ronald Rindone | $464 | — | — | |
83rd | Randall Reese | $464 | — | — | |
84th | Paul Saso | $464 | — | — | |
85th | Janet Hart | $464 | — | — | |
86th | Matthew Cox | $464 | — | — | |
87th | Eric Witt | $464 | — | — | |
88th | Zorlucan Er | $464 | — | — | |
89th | Gary Martin | $464 | — | — | |
90th | Randall Workman | $464 | — | — | |
91st | Juan Osorio | $422 | — | — | |
92nd | Burhan Becer | $422 | — | — | |
93rd | Eric Mizrahi | $422 | — | — | |
94th | Adan Cal | $422 | — | — | |
95th | Justin Guzman | $422 | — | — | |
96th | Nicholas Forgione | $422 | — | — | |
97th | Jennifer Avila | $422 | — | — | |
98th | Martin Kritsch | $422 | — | — | |
99th | Edwin Rustrian | $422 | — | — | |
100th | Michael Jacobs | $390 | — | — | |
101st | Jerry Flannigan | $390 | — | — | |
102nd | Bobbi Bailey | $390 | — | — | |
103rd | Hector Aviles | $390 | — | — | |
104th | Ronald Sewell | $390 | — | — | |
105th | Chester Mead | $390 | — | — | |
106th | Aaron Weeks | $390 | — | — | |
107th | Bo Behdarvandi | $390 | — | — | |
108th | Ill Awful | $390 | — | — | |
109th | John Lizzio | $390 | — | — | |
110th | Nicole Honour | $390 | — | — | |
111th | Chad Luongo | $390 | — | — | |
112th | Michael Sinclair | $390 | — | — | |
113th | Patrick Lawson | $390 | — | — | |
114th | Todor Blazerski | $390 | — | — | |
115th | Julionas Merkelis | $390 | — | — | |
116th | Avery Lane | $390 | — | — | |
117th | Glenn Conticello | $390 | — | — | |
118th | Jon Walker | $390 | — | — | |
119th | Steven Blay | $390 | — | — | |
120th | Paul Stavolone | $390 | — | — | |
121st | "Anonymous" Unknown | $390 | — | — | |
122nd | Christopher Facette | $390 | — | — | |
123rd | Emanuel Sammartino | $390 | — | — | |
124th | Garry Thynne | $390 | — | — | |
125th | Randie Villavicencio | $390 | — | — | |
126th | Roy Duleba | $390 | — | — | |
127th | Tomislav Krizanic | $365 | — | — | |
128th | Kevin Shipp | $365 | — | — | |
129th | Justin Pollard | $365 | — | — | |
130th | Jason P Smith | $365 | — | — | |
131st | Paolo Massa | $365 | — | — | |
132nd | David Flanagan | $365 | — | — | |
133rd | Brian Rauscher | $365 | — | — | |
134th | Jay Martin | $365 | — | — | |
135th | Jose Luis Cases | $365 | — | — | |
136th | Reggie Franklin | $365 | — | — | |
137th | Eric Sorensen | $365 | — | — | |
138th | Shrinivas Shetty | $365 | — | — | |
139th | Jordan Knackstedt | $365 | — | — | |
140th | Long Ma | $365 | — | — | |
141st | Robert Mitchell | $365 | — | — | |
142nd | Andy Zarro | $365 | — | — | |
143rd | Raymond Guin | $365 | — | — | |
144th | Alex Voschinsky | $365 | — | — | |
145th | Christopher Lowe | $365 | — | — | |
146th | Bruno Artenosi | $365 | — | — | |
147th | Joseph Labiosa | $365 | — | — | |
148th | Christophe Van Loock | $365 | — | — | |
149th | Dane Harnett | $365 | — | — | |
150th | Koen Breed | $365 | — | — | |
151st | Garrett Geist | $365 | — | — | |
152nd | Jason Brown | $365 | — | — | |
153rd | Deborah Fick | $365 | — | — | |
154th | Orion Gallagher | $347 | — | — | |
155th | Todd Jatras | $347 | — | — | |
156th | David Mabb | $347 | — | — | |
157th | Emiliano Galera | $347 | — | — | |
158th | Graham Smith | $347 | — | — | |
159th | Niklas Ehrenholz | $347 | — | — | |
160th | Jeff Sloan | $347 | — | — | |
161st | John Vohs | $347 | — | — | |
162nd | Bastien Gerard | $347 | — | — | |
163rd | Thanh Nguyen | $347 | — | — | |
164th | Justin Tseng | $347 | — | — | |
165th | Steven Vanleeuwen | $347 | — | — | |
166th | Kevin Maclean | $347 | — | — | |
167th | Thomas Dujmovich | $347 | — | — | |
168th | Luke Marquis | $347 | — | — | |
169th | John Armas | $347 | — | — | |
170th | Radu Catoiu | $347 | — | — | |
171st | Ole Elkund | $347 | — | — | |
172nd | Stephen Philip Weatherall | $347 | — | — | |
173rd | John Dubard | $347 | — | — | |
174th | Djamila Rosemain | $347 | — | — | |
175th | Shiguang Zeng | $347 | — | — | |
176th | Martin Felix "Felix" Schneiders | $347 | — | — | |
177th | Richard Modjeski | $347 | — | — | |
178th | Shawn Van Asdale | $347 | — | — | |
179th | Oded Ravid | $347 | — | — | |
180th | Supot Chaimungkla | $347 | — | — | |
181st | Unknown Player | $347 | — | — | |
182nd | Bertrand Rosique | $347 | — | — | |
183rd | Robert Balla | $347 | — | — |