Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2018
Date:
May 29 - Jul 15, 2018
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em - 1PM (Jun 9, 2018)
Buy-in:
$250
Prize:
$182,002
Entries:
901
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | Daniel Johnson | $32,078 | — | — | |
2nd | Sandor Csaki | $19,831 | — | — | |
3rd | George Raymundi | $14,237 | — | — | |
4th | Orion Gallagher | $10,355 | — | — | |
5th | Gregory James | $7,631 | — | — | |
6th | Alexander Von Halle | $5,699 | — | — | |
7th | Todd Hines | $4,315 | — | — | |
8th | Romica Mihailov | $3,311 | — | — | |
9th | Christopher Arnold | $2,577 | — | — | |
10th | William Cheek | $2,034 | — | — | |
11th | Don Rubenstein | $2,034 | — | — | |
12th | Ting Cheng | $2,034 | — | — | |
13th | Walter Hahn | $1,629 | — | — | |
14th | Kenneth Morey | $1,629 | — | — | |
15th | Kyle Schmidtke | $1,629 | — | — | |
16th | Richard Gagliano | $1,323 | — | — | |
17th | Tommy Kivela | $1,323 | — | — | |
18th | Aaron Weber | $1,323 | — | — | |
19th | Tshering Sherpa | $1,091 | — | — | |
20th | Neil Rodvold | $1,091 | — | — | |
21st | Manuel Machado | $1,091 | — | — | |
22nd | Sonja Hodge | $1,091 | — | — | |
23rd | Jose Javier Campaneria | $1,091 | — | — | |
24th | Daniel Tarchini | $1,091 | — | — | |
25th | Jay Hong | $1,091 | — | — | |
26th | Mark Lu | $1,091 | — | — | |
27th | Dino Calise | $1,091 | — | — | |
28th | Robert Zarzycki | $913 | — | — | |
29th | Roger Hendren | $913 | — | — | |
30th | Stephen Jewell | $913 | — | — | |
31st | Philip Pontecorvo | $913 | — | — | |
32nd | Guad Elazibe | $913 | — | — | |
33rd | Meder Suyundukov | $913 | — | — | |
34th | Arkadi Bruchis | $913 | — | — | |
35th | Leandro Bianchini | $913 | — | — | |
36th | Michael Esquivel | $913 | — | — | |
37th | Meng Lu | $775 | — | — | |
38th | Melissa Mbang | $775 | — | — | |
39th | Michael Coan | $775 | — | — | |
40th | Trevor Power | $775 | — | — | |
41st | Matthew Davis | $775 | — | — | |
42nd | Scott Geier | $775 | — | — | |
43rd | Peder Behr | $775 | — | — | |
44th | William Tzotzolis | $775 | — | — | |
45th | Brian Appiano | $775 | — | — | |
46th | Rich Colonello | $669 | — | — | |
47th | Bret Winograd | $669 | — | — | |
48th | Frank Cullen | $669 | — | — | |
49th | Anthony Balgobin | $669 | — | — | |
50th | James Rubinski | $669 | — | — | |
51st | Robbin Hamilton | $669 | — | — | |
52nd | James Larocque | $669 | — | — | |
53rd | Paul Cullen | $669 | — | — | |
54th | Lucas "Rainman" Tae | $669 | — | — | |
55th | John Seale | $586 | — | — | |
56th | Cezar Borba | $586 | — | — | |
57th | Nils Knebusch | $586 | — | — | |
58th | Thomas Lavers | $586 | — | — | |
59th | Marjorie Dacko | $586 | — | — | |
60th | Jan Hajtmanek | $586 | — | — | |
61st | Linda Callear | $586 | — | — | |
62nd | Roberto Maldonado | $586 | — | — | |
63rd | Cy Bumpus | $586 | — | — | |
64th | Edward Hernandez | $522 | — | — | |
65th | Rudy Gosselin | $522 | — | — | |
66th | Andrew Weisner | $522 | — | — | |
67th | Michel Helal | $522 | — | — | |
68th | Robert Song | $522 | — | — | |
69th | Vi Luu | $522 | — | — | |
70th | Gokul Krishna | $522 | — | — | |
71st | Patrick Gannon | $522 | — | — | |
72nd | Hans Bosman | $522 | — | — | |
73rd | Daniel Brown | $472 | — | — | |
74th | Laurent Olive | $472 | — | — | |
75th | George Ramirez | $472 | — | — | |
76th | Walter Rodriguez | $472 | — | — | |
77th | Karel Kratochvil | $472 | — | — | |
78th | Hector Martin | $472 | — | — | |
79th | Shawn Coomer | $472 | — | — | |
80th | Michael Boyle | $472 | — | — | |
81st | Julio Alfonsín | $472 | — | — | |
82nd | Andre Schneiner | $435 | — | — | |
83rd | Vincent Arevalo | $435 | — | — | |
84th | Dylan Lambe | $435 | — | — | |
85th | Rafael Gonzalez | $435 | — | — | |
86th | Benjamin Stroemer | $435 | — | — | |
87th | Michael Karbushev | $435 | — | — | |
88th | Martín Piñeiro | $435 | — | — | |
89th | Sandra Jane Kelly | $435 | — | — | |
90th | Frederick Sliter | $435 | — | — | |
91st | Raiden Kan Yew Fatt | $406 | — | — | |
92nd | Marcus Gurley | $406 | — | — | |
93rd | David Marek | $406 | — | — | |
94th | Robert Nolen | $406 | — | — | |
95th | Jiwoo Hyul | $406 | — | — | |
96th | James James | $406 | — | — | |
97th | Cosimo Farinola | $406 | — | — | |
98th | Rick Andersen | $406 | — | — | |
99th | Bassel Asi | $406 | — | — | |
100th | Thomas Sica | $387 | — | — | |
101st | Long Ma | $387 | — | — | |
102nd | Cesar Perez | $387 | — | — | |
103rd | Shirley Williams | $387 | — | — | |
104th | Vaughn Paladin | $387 | — | — | |
105th | Brendan Doyle | $387 | — | — | |
106th | Thanh Phu | $387 | — | — | |
107th | Joshua Cole | $387 | — | — | |
108th | Frederic Robert | $387 | — | — | |
109th | Mark Lysne | $387 | — | — | |
110th | Jacky Wong | $387 | — | — | |
111th | Philip Lambey | $387 | — | — | |
112th | Orlando Bayona | $387 | — | — | |
113th | Venerando Villarino | $387 | — | — | |
114th | Dilip Ravindran | $387 | — | — | |
115th | Gabriel Reedy | $387 | — | — | |
116th | Steve "Stevie Rock" Liarakos | $387 | — | — | |
117th | Jeffrey Morsberger | $387 | — | — | |
118th | Derek Lacock | $387 | — | — | |
119th | Robert Roseberry | $387 | — | — | |
120th | Mathew Willows | $387 | — | — | |
121st | Mark Jarema | $387 | — | — | |
122nd | Matthew Braukmann | $387 | — | — | |
123rd | Ricky Appiano | $387 | — | — | |
124th | Michael Braukmann | $387 | — | — | |
125th | Eric Apikian | $387 | — | — | |
126th | Panagiotis Kesisis | $387 | — | — | |
127th | Vontz Burke | $374 | — | — | |
128th | Sascha Schleinitz | $374 | — | — | |
129th | Anthony Mastraieni | $374 | — | — | |
130th | Ron Hunkus | $374 | — | — | |
131st | Zachary Beyer | $374 | — | — | |
132nd | Jeremy Wright | $374 | — | — | |
133rd | Shawn Presley | $374 | — | — | |
134th | Michael Wojtkowiak | $374 | — | — | |
135th | Amir Tito | $374 | — | — | |
136th | Bryce Lin | $374 | — | — |