Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2018
Date:
May 29 - Jul 15, 2018
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em - 1PM (Jun 21, 2018)
Buy-in:
$250
Prize:
$183,820
Entries:
910
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | John Richards | $32,350 | — | — | |
2nd | Laine Tanaka | $19,992 | — | — | |
3rd | Natalya Yakovleva | $14,358 | — | — | |
4th | Ryan Rielley | $10,446 | — | — | |
5th | Julian Earnshaw | $7,700 | — | — | |
6th | Luis Medina | $5,752 | — | — | |
7th | Douglas Best | $4,355 | — | — | |
8th | Stephen Boots | $3,343 | — | — | |
9th | Yosef Izhak Lider | $2,601 | — | — | |
10th | Kfir Ivgi | $2,053 | — | — | |
11th | Mark Perry | $2,053 | — | — | |
12th | David Tsung | $2,053 | — | — | |
13th | Mathieu Philbert | $1,644 | — | — | |
14th | Marijosius Vismantas | $1,644 | — | — | |
15th | Sinead Priestley | $1,644 | — | — | |
16th | Nicholas Christodoulides | $1,335 | — | — | |
17th | Cindy Stenbeck | $1,335 | — | — | |
18th | Tuan Le | $1,335 | — | — | |
19th | Nicolas Merceron | $1,100 | — | — | |
20th | Paulo Villena Gini | $1,100 | — | — | |
21st | Marco Bognanni | $1,100 | — | — | |
22nd | Jason Mounts | $1,100 | — | — | |
23rd | Alon Eldar | $1,100 | — | — | |
24th | Marwan Musleh | $1,100 | — | — | |
25th | Dominique Terzian | $1,100 | — | — | |
26th | Angelo Martelli | $1,100 | — | — | |
27th | John Jenkins | $1,100 | — | — | |
28th | Markus Heuberger | $921 | — | — | |
29th | Kao Saechao | $921 | — | — | |
30th | Michael Fenwick | $921 | — | — | |
31st | Jasmin Davison | $921 | — | — | |
32nd | Paul Piercey | $921 | — | — | |
33rd | Clifford Matthews | $921 | — | — | |
34th | Matthew Rosanbalm | $921 | — | — | |
35th | Richard Jablonka | $921 | — | — | |
36th | Samkyu Chung | $921 | — | — | |
37th | Joseph Gotlieb | $782 | — | — | |
38th | Ivon Crewse | $782 | — | — | |
39th | Douglas Davidson | $782 | — | — | |
40th | Richard Halford | $782 | — | — | |
41st | Afik Krief | $782 | — | — | |
42nd | Viktor Mechev | $782 | — | — | |
43rd | Raphael Clayette | $782 | — | — | |
44th | Randy Ruegsegger | $782 | — | — | |
45th | Michael Cadieux | $782 | — | — | |
46th | Angie Tran | $674 | — | — | |
47th | Loc Tran | $674 | — | — | |
48th | Ricardo Anibal Benedicto | $674 | — | — | |
49th | Siep San | $674 | — | — | |
50th | Ali Nikravesh Matin | $674 | — | — | |
51st | Hau Mai | $674 | — | — | |
52nd | William Alexander | $674 | — | — | |
53rd | Michael Lane | $674 | — | — | |
54th | Alan Self | $674 | — | — | |
55th | Mason Moore | $591 | — | — | |
56th | Christopher Foley | $591 | — | — | |
57th | Roland Lamothe | $591 | — | — | |
58th | Alberto Hernandez | $591 | — | — | |
59th | David Dao | $591 | — | — | |
60th | Benjamin Kramer | $591 | — | — | |
61st | Russell Iwane | $591 | — | — | |
62nd | Klaus Ilk | $591 | — | — | |
63rd | John Burkheiser | $591 | — | — | |
64th | Samuel Vizza | $526 | — | — | |
65th | Faredj Ait Oufella | $526 | — | — | |
66th | Caroline Morgan | $526 | — | — | |
67th | Kelly Douglas | $526 | — | — | |
68th | Jeremy Medanich | $526 | — | — | |
69th | Stanley Weiss | $526 | — | — | |
70th | Kyle Stickler | $526 | — | — | |
71st | Joel Tasman | $526 | — | — | |
72nd | Curt Kallberg | $526 | — | — | |
73rd | Dave Collins | $475 | — | — | |
74th | Carla Gutcher | $475 | — | — | |
75th | Pawel Weichhold | $475 | — | — | |
76th | Arthur Serrafis | $475 | — | — | |
77th | Steven Polen | $475 | — | — | |
78th | Richard Seale | $475 | — | — | |
79th | Lars Bratt | $475 | — | — | |
80th | Colin Lovelock | $475 | — | — | |
81st | Karim Souaid | $475 | — | — | |
82nd | Jack Bridges | $437 | — | — | |
83rd | Stephen Anderson | $437 | — | — | |
84th | Hugo Sebastian Nazar | $437 | — | — | |
85th | Philippe Rousseaux | $437 | — | — | |
86th | Charles Lecompte | $437 | — | — | |
87th | Eric Rivkin | $437 | — | — | |
88th | Francisco Huron | $437 | — | — | |
89th | Adam Curchack | $437 | — | — | |
90th | Robert Dukes | $437 | — | — | |
91st | Aleftina Didier | $408 | — | — | |
92nd | John Ross | $408 | — | — | |
93rd | Gerald Siemienas | $408 | — | — | |
94th | Mathew Sheer | $408 | — | — | |
95th | Dirk "Swordsman" Hedrich | $408 | — | — | |
96th | Stephen Zehngut | $408 | — | — | |
97th | Norman Shill | $408 | — | — | |
98th | William Roche | $408 | — | — | |
99th | Timothy Jordan | $408 | — | — | |
100th | Sandro Pfammatter | $388 | — | — | |
101st | Tyler Brown | $388 | — | — | |
102nd | Alan Schubert | $388 | — | — | |
103rd | Titu Taylor | $388 | — | — | |
104th | Jimmy Setna | $388 | — | — | |
105th | Truong Van Nguyen | $388 | — | — | |
106th | Michael Kearney | $388 | — | — | |
107th | Anthony De Jesus | $388 | — | — | |
108th | Nathan Weed | $388 | — | — | |
109th | Scott Ruegsegger | $388 | — | — | |
110th | Annette Mucci | $388 | — | — | |
111th | Mark Ray | $388 | — | — | |
112th | Satish Vitha | $388 | — | — | |
113th | Justin Katz | $388 | — | — | |
114th | Eli Sundbakk | $388 | — | — | |
115th | Kevin Vail | $388 | — | — | |
116th | Mai Dang | $388 | — | — | |
117th | Ronald Hastings | $388 | — | — | |
118th | Gilles Raynaud | $388 | — | — | |
119th | Jeb Morrow | $388 | — | — | |
120th | Andrew Wakerell | $388 | — | — | |
121st | James Greiner | $388 | — | — | |
122nd | Dustin Bush | $388 | — | — | |
123rd | Nathan Hall | $388 | — | — | |
124th | Rocky Sala | $388 | — | — | |
125th | Yu Shen | $388 | — | — | |
126th | Sarin Carlesso | $388 | — | — | |
127th | Rhys Wiskisutton | $375 | — | — | |
128th | Michael Porter | $375 | — | — | |
129th | Justin Tseng | $375 | — | — | |
130th | Kong Li | $375 | — | — | |
131st | Kenneth Kuhl | $375 | — | — | |
132nd | Salvatore Dangelo | $375 | — | — | |
133rd | Timothy Aiello | $375 | — | — | |
134th | James Sommer | $375 | — | — | |
135th | Reggie Lopez | $375 | — | — | |
136th | Melanie Ares | $375 | — | — | |
137th | Sergio Guerra | $375 | — | — |