Tournament Information
Tournament:
Rio Daily Deepstacks 2017
Date:
May 30 - Jul 17, 2017
Venue:
Rio Hotel and Casino
Las Vegas, NV, United States
Event:
No Limit Hold'em - 2PM (Jun 19, 2017)
Buy-in:
$235
Prize:
$190,740
Entries:
1,020
Other Events
Event Results
Place | Player | Prize | GPI | PoY 2023 | |
---|---|---|---|---|---|
1st | Liran Betito | $32,643 | — | — | |
2nd | James Herring | $20,165 | — | — | |
3rd | Colin Reid | $14,570 | — | — | |
4th | Daniel Close | $10,656 | — | — | |
5th | Leandro Burlamaqui | $7,889 | — | — | |
6th | Jong Hyun Kim | $5,914 | — | — | |
7th | Doug Managhan | $4,489 | — | — | |
8th | James Keller | $3,451 | — | — | |
9th | Alan Franklin | $2,688 | — | — | |
10th | Simon Tse | $2,121 | — | — | |
11th | Shane O'Sullivan | $2,121 | — | — | |
12th | John Giacobbe | $2,121 | — | — | |
13th | Kyle Crespino | $1,696 | — | — | |
14th | Paul Tadina | $1,696 | — | — | |
15th | William Conway | $1,696 | — | — | |
16th | Keith Sova | $1,374 | — | — | |
17th | Philippe Rousseaux | $1,374 | — | — | |
18th | Michael McFadden | $1,374 | — | — | |
19th | Narunat Pansuntorn | $1,129 | — | — | |
20th | Alejandro Torres | $1,129 | — | — | |
21st | Jeff Carlson | $1,129 | — | — | |
22nd | Lee Vevers | $1,129 | — | — | |
23rd | Carl Hadermann | $1,129 | — | — | |
24th | Bruce Pirie | $1,129 | — | — | |
25th | Ronald Parsons | $1,129 | — | — | |
26th | Mans Montgomery | $1,129 | — | — | |
27th | Stephen Bell | $1,129 | — | — | |
28th | Matthew Marshall | $940 | — | — | |
29th | George Bronstein | $940 | — | — | |
30th | Jaroslaw Jaskiewicz | $940 | — | — | |
31st | Gavin Peplinskie | $940 | — | — | |
32nd | Leonard Cooper | $940 | — | — | |
33rd | Christopher Krueger | $940 | — | — | |
34th | Julius Manno | $940 | — | — | |
35th | James Pettit | $940 | — | — | |
36th | Albert Gonzales | $940 | — | — | |
37th | John Lemone | $794 | — | — | |
38th | Koustuv Datta | $794 | — | — | |
39th | Sunao Kitahara | $794 | — | — | |
40th | Michael Puskarich | $794 | — | — | |
41st | Klint Tevaearai | $794 | — | — | |
42nd | Ebrahim Figueroa | $794 | — | — | |
43rd | Micah Schulte | $794 | — | — | |
44th | Barry Kentrup | $794 | — | — | |
45th | Matthew Lindsey | $794 | — | — | |
46th | Brandon Henry | $680 | — | — | |
47th | George Baird | $680 | — | — | |
48th | Budwey Salhab | $680 | — | — | |
49th | Ralph Robinson | $680 | — | — | |
50th | Tony "TNT" Nasr | $680 | — | — | |
51st | David Chang | $680 | — | — | |
52nd | David Gomersall | $680 | — | — | |
53rd | Ingracia Dias | $680 | — | — | |
54th | Michael Kelly | $680 | — | — | |
55th | Jerry Giroir | $591 | — | — | |
56th | Kenneth Natal | $591 | — | — | |
57th | James Campasano | $591 | — | — | |
58th | Dominique Terzian | $591 | — | — | |
59th | Miguel Jaikel-Gazel | $591 | — | — | |
60th | Gary Taylor | $591 | — | — | |
61st | Karle "Skip" Wilson | $591 | — | — | |
62nd | Bill Stathacopulos | $591 | — | — | |
63rd | Ian Crompton | $591 | — | — | |
64th | Mark Gunterman | $521 | — | — | |
65th | Carl Page | $521 | — | — | |
66th | Clement Le Scanff | $521 | — | — | |
67th | Robert French | $521 | — | — | |
68th | Bobbielee Belcourt | $521 | — | — | |
69th | Pia Jeppesen | $521 | — | — | |
70th | Maurice Burks | $521 | — | — | |
71st | Candice Ferguson | $521 | — | — | |
72nd | Vern Quever | $521 | — | — | |
73rd | Kriston Anderson | $466 | — | — | |
74th | Richard Myers | $466 | — | — | |
75th | Tuan Vuong | $466 | — | — | |
76th | Kevin McDonnell | $466 | — | — | |
77th | Jonathon Sparks | $466 | — | — | |
78th | Jeffrey Bedard | $466 | — | — | |
79th | Robert Cooper | $466 | — | — | |
80th | Michael Dolle | $466 | — | — | |
81st | Ismael Lopez | $466 | — | — | |
82nd | Michael Lech | $424 | — | — | |
83rd | Clifford Jacobson | $424 | — | — | |
84th | Marc Kaplan | $424 | — | — | |
85th | Partho Rahman | $424 | — | — | |
86th | Chad Chambliss | $424 | — | — | |
87th | Ngon Tran | $424 | — | — | |
88th | Jay Kennedy | $424 | — | — | |
89th | Kelly Peters | $424 | — | — | |
90th | Mick Walker | $424 | — | — | |
91st | Edward Harris | $391 | — | — | |
92nd | George "'Robbie'" Beck | $391 | — | — | |
93rd | Roy Peters | $391 | — | — | |
94th | Julio Alfonsín | $391 | — | — | |
95th | John Van Arnam | $391 | — | — | |
96th | Robert Weisman | $391 | — | — | |
97th | Daniel Marx | $391 | — | — | |
98th | Robert Degler | $391 | — | — | |
99th | Szabolcs Pleizer | $391 | — | — | |
100th | Michael Westmoreland | $366 | — | — | |
101st | Andrew Pierz | $366 | — | — | |
102nd | John Borges | $366 | — | — | |
103rd | Ellen Huot | $366 | — | — | |
104th | Clonice Cordeirolucio | $366 | — | — | |
105th | Jeff Wilson | $366 | — | — | |
106th | Dan Martin | $366 | — | — | |
107th | Stephen Hardy | $366 | — | — | |
108th | Frank Willborn | $366 | — | — | |
109th | Richard Austin | $366 | — | — | |
110th | Dwayne Green | $366 | — | — | |
111th | John Guerriero | $366 | — | — | |
112th | Richard Gibson | $366 | — | — | |
113th | Jeffrey Trew | $366 | — | — | |
114th | Vatea Faatauira | $366 | — | — | |
115th | Paul Hardwidge | $366 | — | — | |
116th | Marc Aubin | $366 | — | — | |
117th | Brady Bullard | $366 | — | — | |
118th | James Mission | $366 | — | — | |
119th | Alan Trotter | $366 | — | — | |
120th | Andrew Bulliard | $366 | — | — | |
121st | Mark Holt | $366 | — | — | |
122nd | Gary Rifkin | $366 | — | — | |
123rd | Tyler Bonkowski | $366 | — | — | |
124th | Steven Stolzenfeld | $366 | — | — | |
125th | William Wenecki | $366 | — | — | |
126th | Fredericck Dallal | $366 | — | — | |
127th | Paul Stieglitz | $348 | — | — | |
128th | Michael "BenRunkle" Christiansen | $348 | — | — | |
129th | Arnold Davenport | $348 | — | — | |
130th | Mark Gershof | $348 | — | — | |
131st | Joseph Jozwiak | $348 | — | — | |
132nd | Bao Pham | $348 | — | — | |
133rd | Giuseppe Avino | $348 | — | — | |
134th | Ealey Harris | $348 | — | — | |
135th | Robert Mleczak | $348 | — | — | |
136th | Tarcisio Pessoa | $348 | — | — | |
137th | Aubrey Gilbert | $348 | — | — | |
138th | Phillip Rhodes | $348 | — | — | |
139th | Senas Lopez | $348 | — | — | |
140th | Rhoda Abramowitz | $348 | — | — | |
141st | Robert Bayard | $348 | — | — | |
142nd | Jeff Kennedy | $348 | — | — | |
143rd | Salvatore Sarno | $348 | — | — | |
144th | Taylor Barton | $348 | — | — | |
145th | Robin Froese | $348 | — | — | |
146th | James Bauman | $348 | — | — | |
147th | Sebastien Soldati | $348 | — | — | |
148th | David Renney | $348 | — | — | |
149th | William Tzotzolis | $348 | — | — | |
150th | Mark Lysne | $348 | — | — | |
151st | Alicia Mora | $348 | — | — | |
152nd | Mark Atherton | $348 | — | — | |
153rd | Edward Anderson | $348 | — | — |